Individuální a párová terapie

Rodičovská témata jsou v individuálních sezeních velmi pestrá. Rodiče přicházejí někdy spolu, někdy jen jeden z nich (z pravidla žena) a přístupy, které uplatňujeme, vycházejí ze situace a zadání.

Vztahy mezi dospělými řešíme jinými nástroji než vztahy mezi dospělými a dětmi nebo dětmi navzájem. Témata týkající se malých dětí se často jednoduše odkryjí energetickým čtením matčiny energie. Vztahy v rodině se dobře rozkryjí jednoduchým konstelačním náhledem (někdy to lidé nazývají individuální konstelace). Sezení v páru je často v prvním kroku o tom pochopit jeden druhého, svět toho druhého – proč reaguje právě tak jak reaguje, proč říká právě to, co říká a co tím myslí atd.

V případě párového poradenství spolupracuji se svojí manželkou, partnerkou, milenkou a matkou našich dětí, Janou Skaličkovou.

Důležitější než metody je náš přístup k práci s lidmi. Věříme, že dobrým výsledkem naší spolupráce s klienty je fungující vztah, fungující rodina a šťastné dítě v ní. Přes jednotlivá sezení se k tomu snažíme klienty vézt, hledat jejich zdroje, jejich moudrost a ne jim dávat rady nebo návody. Naše návody fungovaly nám, ty Vaše vám pomůžeme objevit. Pár zkušeností z vlastní rodiny a 20-ti letého vztahu Vám ale můžeme předat.

Rád si s Vámi promluvím o tom, jaký přístup je pro Vás podpůrný a jakou cestou se vydat.

Kontaktujte mě

Nejnovější články

 • Rozmazlené dítě

  Rozmazlené dítě

  Termín „rozmazlené dítě“ občas slyším od dospělých při pohledu na děti jiných, od prarodičů …
 • Období vzdoru

  Období vzdoru

  Období vzdoru je termín, který jsem četl v tradiční psychologii, a někteří klienti s ním …
 • Oběť

  Oběť

  Žít v oběti znamená žít v přesvědčení „nemohu, nemám prostředky na to věci změnit, nemám …
Všechny články »